2019 június 13-17 között került sor Alsbach-Hähnlein és Diósd 30 éves jubileumi találkozójára Németországban.

Megérkezésünk utáni napokban rövidebb (5-6 km) kora reggeli futásokkal fedeztük fel a közvetlen környezetünket.  Rendezett, de emelkedős utcákon át hamar kijutottunk, hol egy búzamezőre, hol meg a Melibokus hegy erdei ösvényeire, ahol bevettük Alsbach várát is. Napközben a delegáció tagjaként, természetesen részt vettünk a vendéglátóink által szervezett igen tartalmas programokon is. A 3. napon volt szerencsénk a helyi futókkal meghódítani a Melibokus hegy addig még nem látott területeit is.  Itt gyönyörű erdei környezetben rendszeresen tartanak 5-,10- és 20km-es futó versenyeket, rendezvényeket. Idén volt az 50. jubileumi futóversenyük,   amihez gratulálunk, de sajnos egy héttel a mi látogatásunk előtt volt. Mint az egyik német futótárs elmondta Németország egyik legszebb futó útvonalán járunk. Futás közben volt idő néhány szót váltani az Ő sport programjaikról, edzéseikről és a közös jövőről.  Az idő szűke miatt csak a 10 km-es távot futottuk le közösen, mivel vissza kellett érnünk a 30 éves jubileumi ünnepségre. Az ünnepségen nagyon megható beszédek után Lehr Emma tolmácsunknak díszpolgári címet adományozott Alsbach-Hähnlein képviselő testülete, melyhez ezúton is gratulálunk. Még az utazás napjának hajnalán is felfutottunk az erdőbe, hogy elbúcsúzzunk a Melibokus hegy erdeitől és azért is, hogy minél több emléket tudjunk magunkkal hozni erről a szép településről és a hozzá tartozó természeti csodákról. Az idén szeptember 21-én megrendezésre kerülő VI.Diósdi Családi Futónap mottója: Győzd le   a dombot!, ezt nyugodtan lehetne használni az Alsbach-Hähnlein-i Melibokus futás esetében is, hiszen még magasabb dombok veszik körül mint Diósdot. A német delegáció szeptember elejei látogatásán tervezünk közös futást, hiszen a delegáció    több tagja is jelezte részvételi szándékát.

Zárszóként a DFF szeretnének köszönetet mondani a diósdi város vezetésnek, hogy helyet biztosított csapatunk néhány tagjának a küldöttség soraiban.