Idén harmadik alkalommal vettünk rész a Tiszatavi Bringatlonon! Sikerült két csapatot összeállítani. A csapattagok már pénteken leutaztak Tiszafüredre a verseny helyszínére. A nap függőlegesen, a szél vízszintesen érte az arcunkat! A szállások elfoglalása után egy közös esti vacsorázással beszéltük meg a másnapi teendőket. Ki lesz az első futó, ki mikor vált, mit vigyünk magunkkal stb? A versenyről röviden annyit, hogy ez egy különleges csapat váltó verseny. 4 fős csapatok indulnak, de csak 3 fő kerékpározik, egy főnek mindig futnia kell. A táv összesen 65Km ( Körbe a Tisza tavat) a gáton! Frissítő állomás csak Kiskörénél van, egyébként mindent vinned kell magaddal!
Reggel már 8-kor melegen sütött a nap, de mire a rajtra került a sor (11.30-kor) már függőlegesen égette az aszfaltot. Futóink hamar rendezték a sorokat. Zsolti szinte rögtön az élre állt. A másik csapatból Lali kicsit kényelmesebben a közép mezőny elején haladt. Mi kerékpárosok később csatlakoztunk a saját csapatunk futójához és kísértük őt beszélgetve, viccelődve. Hamar kiderült, hogy az időjárás nem igazán kedvez a hosszú távú futásnak. Nagy meleg és erős szél nehezítette a versenyzőket. Ugyanakkor a szép táj, a békés Tisza tó és az állatok hangja kárpótolta őket! Az első váltás kb. 1/2 óra múlva érkezett el! Innentől kezdve folyamatos haladás mellett, az aktuális futó jelezte mikor szándékozik váltani, de próbáltuk szabályosan elosztani a távokat! A nagy melegben annyit ittunk, hogy attól féltünk kopoltyúnk fog nőni. A második futásunk már nem esett olyan jól, de a harmadiknál már nem volt őszinte a mosolyunk sem! 🙂 Pali, Zsolti, Eszti és Judit magasabb fokozatra kapcsolt és maga mögé utasította szinte az összes csapatot! Volt olyan időszak amikor Zsolti alig érte utol Palit, pedig Zsolti volt kerékpárral! Kiskörénél pedig a frissítő pont előtt 100m-rel találtunk egy közkutat és ott frissítettünk, mert már nagyon ki voltunk szomjazva! Persze a frissítő pontnál is ittunk és mindent megettünk amit adtak! Abádszalókot elhagyva erős szembe széllel kellett megküzdenünk! A Diósdi Földön Futók csapata végül elképesztő időeredménnyel megszerezte az előkelő második helyet!!! A második csapat GeneRunners néven a remek 7. helyen ért célba! Átlag 15Km futás és 50Km kerékpározás jutott minden csapattagra. Nehéz verseny volt, de nagyon jól éreztük magunkat! Gratulálunk a résztvevőknek!